NaszA KADRA

Kadra SOT Stare Juchy

Nieocenioną rolę w procesie wychodzenia z nałogu stanowi wsparcie nie tylko przyjaciół, ale i profesjonalnych terapeutów. Warto otoczyć się ludźmi, którzy nie będą oceniać, a wyciągną pomocną dłoń i zapewnią fachowe wsparcie, okażą zrozumienie oraz maksymalny szacunek, a przede wszystkim przeprowadzą przez poszczególne etapy walki z uzależnieniem.

 

Takich ludzi spotkasz w Specjalistycznym Ośrodku Terapeutycznym Stare Juchy. Naszą kadrę tworzą doświadczeni specjaliści, którzy od wielu lat pomagają osobom borykającym się z problemem uzależnienia od alkoholu, hazardu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych i nie tylko. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam dogłębnie poznać oraz zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień muszą zmierzyć się osoby znajdujące się w szponach nałogu. Doskonale wiemy też, że za każdym pacjentem kryje się inna historia. Dlatego naszym podopiecznym poświęcamy tyle czasu, ile potrzebują i wypracowujemy indywidualny plan leczenia.

 

Kadrę naszego ośrodka tworzy zarówno certyfikowany instruktor terapii oraz psychoterapii uzależnień, lekarz psychiatra, konsultant, jak i pracownicy administracyjni dbający o przyjazną atmosferę w placówce. To absolwenci takich kierunków jak pedagogika resocjalizacyjna, profilaktyka i terapia uzależnień czy też studium terapii uzależnień oraz studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach oraz warsztatach. Sami również chętnie dzielimy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem i szkolimy innych pedagogów, a także terapeutów. Każdy z naszych pracowników posiada nie tylko kwalifikacje, ale również doświadczenie (często nie tylko zawodowe) i umiejętności, które są niezbędne podczas pracy z osobami uzależnionymi.

 

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc. Nie oceniamy innych i zawsze staramy się zrozumieć podłoże problemów naszych podopiecznych. Nie wstydź się poprosić o wsparcie – nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci przejść przez proces walki o nowe, lepsze życie bez nałogów.

Hanna Milecka

magister pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

 

 

Ukończyłam studia magisterskie w Białymstoku. Od wielu lat pracuję z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, jestem pod stałą opieką superwizorów. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach z zakresu psychoterapii uzależnień, rozwoju osobistego i innych. Lubię pomagać innym i obserwować ich pozytywny rozwój. Czas wolny spędzam w gronie rodziny i przyjaciół. Interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Jestem osobą otwartą, koleżeńską i życzliwą. Jeżeli chcesz nabrać pewności siebie i uwierzyć, że zmiana jest możliwa, zapraszam.

Żanet Bernadetta Dulemba

Magister resocjalizacji, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, kierownik terapii naszego ośrodka.

 

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Jestem pod stałą opieką superwizorów.Jestem mężatką, mam dwoje wspaniałych dzieci. Czas wolny lubię spędzać z rodziną na łonie przyrody. W ludziach cenię sobie otwartość i szczerość. Jestem osobą koleżeńską, chętną do współpracy, otwartą na problemy innych ludzi, ciekawą wiedzy, empatyczną i chętną do nabywania nowych umiejętności w kierunku pracy z osobą uzależnioną. Charakteryzuję się sumiennością i obowiązkowością. Lubię pomagać ludziom.Ze swojej pracy czerpię dużo satysfakcji widząc uśmiech pacjentów i zadowolenie rodzin, dlatego też zachęcam Was do podjęcia leczenia bo wiem, że to odpowiednie miejsce i „dobry początek” nowej, trzeźwej drogi.

mgr Mirosława Grzeszczyk 

Konsultant ośrodka

 

Wykształcenie wyższe: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Wydział Rewalidacji i Resocjalizacji, studia podyplomowe z zakresu Profilaktyki i Terapii Uzależnień na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi na oddziale zamkniętym, pracuje w punkcie konsultacyjnym dla osób uzależnionych, prowadzi liczne warsztaty i zajęcia w zakresie profilaktyki uzależnień.

Lekarz Daniel Piotr Obara

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1995-2001), specjalista psychiatra.

 

Nasz ośrodek terapii / leczenia uzależnień oferuje, ze względu na to, że jest to zamknięty / stacjonarny ośrodek odwykowy, pomoc nie tylko pacjentom z okolicznych miast takich jak Ełk, Giżycko, Mikołajki, Pisz, Mrągowo, Kętrzyn, Grajewo ale również z większych miast jak Olsztyn, Białystok, Suwałki, Warszawa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia. Tak więc nasza oferta skierowana jest do pacjentów z całej Polski i zagranicy. Mimo, że nasze województwo to warmińsko-mazurskie, cenią nas pacjenci z odległych stron kraju.

Nasza kadra

Poznaj specjalistów, którzy pomagają pacjentom naszego ośrodka.

 

Plan terapii

Kluczem do każdego skutecznego odwyku jest dopasowany do każdego pacjenta harmonogram

Rozkład dnia

Dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznac funkcjonowanie naszej placówki.

Regulamin

Obowiązujące na terenie naszego ośrodka zasady i przepisy porządkowe.