Kadra SOT Stare Juchy

Nieocenioną rolę w procesie wychodzenia z nałogu stanowi wsparcie nie tylko przyjaciół, ale i profesjonalnych terapeutów. Warto otoczyć się ludźmi, którzy nie będą oceniać, a wyciągną pomocną dłoń i zapewnią fachowe wsparcie, okażą zrozumienie oraz maksymalny szacunek, a przede wszystkim przeprowadzą przez poszczególne etapy walki z uzależnieniem.

 

Takich ludzi spotkasz w Specjalistycznym Ośrodku Terapeutycznym Stare Juchy. Naszą kadrę tworzą doświadczeni specjaliści, którzy od wielu lat pomagają osobom borykającym się z problemem uzależnienia od alkoholu, hazardu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych i nie tylko. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam dogłębnie poznać oraz zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień muszą zmierzyć się osoby znajdujące się w szponach nałogu. Doskonale wiemy też, że za każdym pacjentem kryje się inna historia. Dlatego naszym podopiecznym poświęcamy tyle czasu, ile potrzebują i wypracowujemy indywidualny plan leczenia.

 

Kadrę naszego ośrodka tworzy zarówno certyfikowany instruktor terapii oraz psychoterapii uzależnień, lekarz psychiatra, konsultant, jak i pracownicy administracyjni dbający o przyjazną atmosferę w placówce. To absolwenci takich kierunków jak pedagogika resocjalizacyjna, profilaktyka i terapia uzależnień czy też studium terapii uzależnień oraz studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach oraz warsztatach. Sami również chętnie dzielimy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem i szkolimy innych pedagogów, a także terapeutów. Każdy z naszych pracowników posiada nie tylko kwalifikacje, ale również doświadczenie (często nie tylko zawodowe) i umiejętności, które są niezbędne podczas pracy z osobami uzależnionymi.

 

Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc. Nie oceniamy innych i zawsze staramy się zrozumieć podłoże problemów naszych podopiecznych. Nie wstydź się poprosić o wsparcie – nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci przejść przez proces walki o nowe, lepsze życie bez nałogów.

Hanna Milecka

magister pedagogiki, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

 

 

Ukończyłam studia magisterskie w Białymstoku. Od wielu lat pracuję z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, jestem pod stałą opieką superwizorów. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach z zakresu psychoterapii uzależnień, rozwoju osobistego i innych. Lubię pomagać innym i obserwować ich pozytywny rozwój. Czas wolny spędzam w gronie rodziny i przyjaciół. Interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Jestem osobą otwartą, koleżeńską i życzliwą. Jeżeli chcesz nabrać pewności siebie i uwierzyć, że zmiana jest możliwa, zapraszam.

mgr Krzysztof Stefanowicz

Specjalista Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji

 

Witaj. W SOT Stare Juchy prowadzę m.in. zajęcia warsztatowe dotyczące radzenia sobie z emocjami. Prowadzę również zajęcia psychoedukacyjne dotyczące uzależnienia, terapię indywidualną i grupową. Do każdego napotkanego człowieka podchodzę z szacunkiem, na który według mnie zasługuje. Jeśli się zdecydujesz na wizytę w naszym ośrodku, będę mógł Ci pomóc w rozpoczęciu nowego życia. Życia bez koszmarów uzależnienia a pełnego satysfakcji i radości.

 

Ukończyłem: Pedagogikę resocjalizacyjną na  Uniwersytecie w Białymstoku. Studium terapii uzależnień i współuzależnienia - Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowane przez stowarzyszenie „Niebieska Linia” w Warszawie. „Terapię osób z uzależnieniami behawioralnymi” - Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie.

 

Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu i osobami współuzależnionymi.  Osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie.

Żanet Bernadetta Dulemba

Magister resocjalizacji, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, kierownika terapii naszego ośrodka.

 

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. Jestem pod stałą opieką superwizorów.Jestem mężatką, mam dwoje wspaniałych dzieci. Czas wolny lubię spędzać z rodziną na łonie przyrody. W ludziach cenię sobie otwartość i szczerość. Jestem osobą koleżeńską, chętną do współpracy, otwartą na problemy innych ludzi, ciekawą wiedzy, empatyczną i chętną do nabywania nowych umiejętności w kierunku pracy z osobą uzależnioną. Charakteryzuję się sumiennością i obowiązkowością. Lubię pomagać ludziom.Ze swojej pracy czerpię dużo satysfakcji widząc uśmiech pacjentów i zadowolenie rodzin, dlatego też zachęcam Was do podjęcia leczenia bo wiem, że to odpowiednie miejsce i „dobry początek” nowej, trzeźwej drogi.

mgr Mirosława Grzeszczyk 

Konsultant ośrodka

 

Wykształcenie wyższe: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Wydział Rewalidacji i Resocjalizacji, studia podyplomowe z zakresu Profilaktyki i Terapii Uzależnień na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi na oddziale zamkniętym, pracuje w punkcie konsultacyjnym dla osób uzależnionych, prowadzi liczne warsztaty i zajęcia w zakresie profilaktyki uzależnień.

Lekarz Daniel Piotr Obara

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1995-2001), specjalista psychiatra.

 

Nasz ośrodek terapii / leczenia uzależnień oferuje, ze względu na to, że jest to zamknięty / stacjonarny ośrodek odwykowy, pomoc nie tylko pacjentom z okolicznych miast takich jak Ełk, Giżycko, Mikołajki, Pisz, Mrągowo, Kętrzyn, Grajewo ale również z większych miast jak Olsztyn, Białystok, Suwałki, Warszawa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia. Tak więc nasza oferta skierowana jest do pacjentów z całej Polski i zagranicy. Mimo, że nasze województwo to warmińsko-mazurskie, cenią nas pacjenci z odległych stron kraju.